Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
0,00 

Twój koszyk

Bezpieczne zakupy
0
logocool people cool product
16 grudnia, 2020

Jakim jesteś kolorem

A, to zależy kto pyta. Jeśli psycholog… …to zapewne chce sprawdzić, którym typem osobowości jesteś. C.G.Jung zauważył, że ludzkim zachowaniem kierują cztery składowe: myślenie, intuicja, doświadczenie oraz emocje. Idąc za tokiem rozumowania Junga, dr Taylor Hartman opracował test, w którym do określenia typu osobowości wykorzystuje się kolory. Chcesz się pobawić? https://testhartmana.pl/ Z badań Hartmana wynika, że osobowość […]

A, to zależy kto pyta.

Jeśli psycholog…

…to zapewne chce sprawdzić, którym typem osobowości jesteś. C.G.Jung zauważył, że ludzkim zachowaniem kierują cztery składowe: myślenie, intuicja, doświadczenie oraz emocje. Idąc za tokiem rozumowania Junga, dr Taylor Hartman opracował test, w którym do określenia typu osobowości wykorzystuje się kolory.

Chcesz się pobawić? https://testhartmana.pl/

Z badań Hartmana wynika, że osobowość czerwoną reprezentuje około 25% badanych, niebieską – 35% a zieloną i  żółtą po 20%. Pozostaje zadać sobie pytanie, czym cechują się ludzie przyporządkowani do poszczególnych grup kolorystycznych.

Osobowość niebieska cechuje ludzi, którzy lubią mieć wszystko poukładane. Cenią sobie stabilizację i klarowne procedury. Można im zlecić żmudne, nudne i powtarzalne prace, byle tylko mieli dostęp do danych, Excela oraz precyzyjnie wyznaczony dead line. O niebieskich mówi się, że nie lubią lania wody i  byle zmiana planów postrzegana jest przez nich jako organizacyjny chaos – nie lubią i nie umieją improwizować, każda wymykająca się spod kontroli sytuacja jest dla nich dużym stresem. To urodzeni pesymiści. Warto jednak podkreślić, że to osoby precyzyjne i sumienne.

Osobowość czerwona cechuje ludzi, którzy mają naturalne zdolności przywódcze: są niezależni, samodzielni, szybko podejmują decyzje. Odpowiedzialności za powodzenie przedsięwzięcia towarzyszy jednak zasadniczość, która uniemożliwia wchodzenie w satysfakcjonujące relacje międzyludzkie. Czerwoni są uparci, niecierpliwi, mało empatyczni i mało elastyczni w działaniu. Ich nieugiętość często sprawia, że nawet kiedy nie mają racji to… mają rację. Rozmowę z nimi najlepiej ograniczyć do niezbędnego minimum, przekazując podczas niej wyłącznie kluczowe informacje.

Osobowość zielona cechuje ludzi, którzy cierpią na nadmiar empatii (nadwrażliwców, high need personality) i niedomiar asertywności. Osoby takie nie lubią zmian, najlepiej czują się w swoim własnym bezpiecznym środowisku, bo tylko wtedy mają poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Zieloni nieustannie nad czymś dumają, analizują, usiłują dostrzec problem z różnych perspektyw. Ich wysoka inteligencja emocjonalna sprawia, że dobrze odnajdują się w takich zawodach, jak psycholog, terapeuta czy nauczyciel czy mediator.

Osobowość żółta cechuje ludzi, którzy mają bardzo wysoki poziom kreatywności, są spontaniczni, zawsze pełni energii i pewni siebie. To osoby, którym zawsze wszystko się udaje w myśl słów Einsteina: „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i on to robi”. Żółci nie odnajdą się w zawodach, w których wymagana jest schematyczność, systematyczność, a wzmożona kontrola przełożonych uniemożliwia im pracę w swoim tempie i na swój sposób.

Elementy psychologii koloru wykorzystują także psychologowie transportu, próbując odpowiedzieć na pytanie, co  kolor samochodu mówi o charakterze kierowcy. Kolor samochodu nie tylko wywołuje w nas konkretne emocje, ale jest także sposobem na wyrażenie siebie. Poniższa grafika, obrazująca najczęściej wybierany kolory aut przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, podpowiada, że…

Źródło: https://www.mfind.pl/akademia/dla-kierowcow/kolor-samochodu-a-osobowosc-kierowcy/

Ze statystyk wynika, że Polacy najchętniej kupują samochody białe (27%), czarne (18%), szare i niebieskie (po 13%), czerwone (10%), srebrne (7%) i pomarańczowe (5%). Opcję „inne” wybrało 7% naszych rodaków. Brytyjczycy zaś w ogóle nie kupują samochodów w kolorze białym! Skąd wśród Polaków to zamiłowanie do koloru symbolizującego niewinność oraz będącego do niedawna barwą zastrzeżoną niemal wyłącznie dla aut służbowych (biała karoseria najlepiej nadaje się do brandingu samochodów firmowych, a większość logotypów dobrze prezentuje się na białym tle)…?

Jeśli makijażystka albo stylistka

…to pewnie chce określić Twój typ urody. Możesz być wiosną, latem, jesienią lub zimą i kiedy ustalicie już porę roku, przyjdzie pora na dobór barw kosmetyków do makijażu. Podział typów urody według pór roku opracowała w latach 80. amerykańska kosmetolożka Carole Jackson w swojej książce Color Me Beautiful a jej wskazówki dotyczące adekwatnych do każdego typu kolorów kosmetyków, wykorzystujemy do dziś.

Pani wiosna, osoba o porcelanowej cerze, jasnych włosach – od blondu, przez świetliste rudości, po jasne brązy  oraz niebieskich, zielonych bądź piwnych oczach, powinna sięgać po kremową biel, jasne zieleń, błękit, brąz i fiolet, a także brzoskwiniowy i oliwkowy. Pasuje jej również mocna czerwień. Wiosna powinna unikać zimnych kolorów: czerni, granatu, czystej bieli, ciemnego brązu.

Pani lato, osoba o mlecznej cerze w zimnym, szarawym odcieniu, mysich włosach i jasnoszarych, jasnoniebieskich bądź jasnozielonych oczach, powinna sięgać po pudrowy róż, błękit, popiel, brąz, kawę z mlekiem, czerwień, delikatną zieleń, delikatny fiolet, mleczny biały, oliwkowy. Lato lubi barwy pudrowe i matowe.

Pani jesień, osoba o cerze od jasnej i porcelanowej, przez ciepły odcień skóry aż po oliwkową, włosach barwy lisiego ogona we wszystkich możliwych odcieniach oraz oczach zielonych lub brązowych, najpiękniej wygląda w rudościach, brązach, zieleniach, a także ecru i złotym. Odradza jej się sięganie po kolor różowy.

Pani zima, osoba o chłodnym odcieniu cery, czarnych włosach oraz intensywnym kolorze oczu – zielonym, niebieskim lub brązowym, powinna sięgać po czarny, srebrny, czysty biały, bordowy, grafit, granat, ciemna śliwka, fiolet, unikając jednocześnie ciepłych rudawych i złocistych barw.

 

Nasze produkty do pielęgnacji pasują do każdego typu urody i osobowości  https://coolcoola.eu/olejki-do-twarzy/       

Artykuł napisany przez Dorota

Powiązane posty

Copyright © 2024 COOL PEOPLE Sp. z o.o.
Made with ❤ CoolCoola
lockusercartmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram