Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
0,00 

Twój koszyk

Bezpieczne zakupy
0
logocool people cool product
3 stycznia, 2022

Jak żyć pozytywnie?

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawienie do życia i ludzi - pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Jak się nauczyć pozytywnego myślenia?  Pozytywne myślenie jest jak magnes. W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Patrząc z perspektywy odkryć fizyki kwantowej, […]

Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawienie do życia i ludzi - pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia. Jak się nauczyć pozytywnego myślenia?  Pozytywne myślenie jest jak magnes. W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Patrząc z perspektywy odkryć fizyki kwantowej, codziennie stwarzamy swoją rzeczywistość za pomocą myśli, emocji, pragnień, przekonań, wyobrażeń i oczekiwań. Robimy to najczęściej nieświadomie. Im częściej powtarzamy te same przekonania, tym bardziej doświadczamy tego, co sobą reprezentują. Myśli i słowa są jak magnesy, które przyciągają dokładnie takie same częstotliwości, jakie wysyłają w świat. Myśli o podobnej treści przyciągają do nas zdarzenia i osoby, które wibrują w taki sam sposób.

Czy wiesz, że zapach odgrywa w naszym życiu niebagatelną rolę? Potrafi zmienić nastrój i nastawienie, a także kusić, uwodzić i przywodzić na myśl najmilsze wspomnienia. To właśnie zapach jest jednym z ważniejszych elementów kreowania atmosfery w domu. Dzięki odpowiednio dobranym kompozycjom, Twoje wnętrze stanie się miejscem odpoczynku i błogiego relaksu lub wręcz przeciwnie – pobudzi Cię do działania i naładuje pozytywną energią. 

Sposoby na piękny zapach w domu

 Świece zapachowe – to najpopularniejszy sposób aromatyzowania wnętrz. Zapalona świeca długo się pali, otula wnętrze pięknym zapachem, wprowadza przyjemne i ciepłe światło, a także stanowi gustowny dodatek aranżacyjny. Wybierając świecę zapachową do domu, warto postawić na wyrób wysokiej jakości, do produkcji którego wykorzystano naturalne woski i oleje.

Woski zapachowe – wystarczy pokruszyć wosk na tackę kominka zapachowego, by już po chwili płomień świecy zaczął go roztapiać, uwalniając w przestrzeń piękny zapach.

Dyfuzory zapachowe – estetyczne, szklane lub ceramiczne flakony, uzupełnione odpowiednio skomponowanymi olejkami eterycznymi, przez długi czas uwalniają cudowny zapach i stanowią świetny element dekoracyjny wnętrz.

Moc kolorów

Kolory także oddziałują na nas na różnych poziomach. Mają znaczenie symboliczne – to, jakie znaczenie przypisujemy barwie, związane jest z naszym światopoglądem i kulturą, w której żyjemy. Ale naukowo udowodniono też, że kolory mają wpływ na naszą fizjologię – im dłuższa fala świetlna (czyli im cieplejszy kolor) tym większy jest efekt pobudzający na organizm.

Na tym jednak nie koniec. Postrzeganie kolorów to także proces, w który zaangażowana jest cała nasza osobowość i… psychika. Barwy oddziałują także na nią – wywołując uczucie przyjemności lub przykrości oraz wzbudzając rozmaite nastroje. Wiedząc, jak działają na nas kolory, możemy kreować otoczenie, w którym będziemy dobrze się czuć.

kolor biały - biel i jej odcienie działają we wnętrzu uspokajająco. Przez swoją neutralność nie absorbuje uwagi, dlatego pozwala zrelaksować się po pełnym wrażeń dniu. Nie bez znaczenia jest też to, że  biały kolor w pomieszczeniu daje poczucie świeżości i czystości w takim otoczeniu odpoczywa się szybciej i bardziej efektywnie 

kolor niebieski – budzi równie pozytywne skojarzenia – z morzem, niebem i przestrzenią. Działa uspokajająco, sprzyja relaksowi, pomaga zredukować stres i zwalczyć bezsenność. Błękit to kolor, który obniża puls, koi nerwy, zwiększa zdolność koncentracji. Daje też efekt schłodzenia i dezynfekcji (dlatego stosowany jest na oddziałach, na których leżą pacjenci po oparzeniach). Nie dziwi zatem, że niebieski jest ulubionym kolorem zarówno kobiet, jak i mężczyzn

kolor fioletowy – to efekt połączenia pobudzającej, gorącej czerwieni i wyciszającego, chłodnego niebieskiego. Dlatego, w zależności od zastosowanych proporcji między barwami składowymi, fiolety dodają energii lub oddziałują relaksacyjne. Stonowane, rozbielone odcienie fioletu stosuje się w terapiach przezwyciężania lęków i fobii, podczas gdy nasycone odcienie wspierają pobudzanie kreatywności

kolor zielony –  to kolor przyrody, a ta oddziałuje na nas odprężająco i relaksująco. Podobny efekt daje zieleń zastosowana w domowych wnętrzach. Potwierdzają to badania naukowe  - wynika z nich, że zielony kolor wpływa kojąco na układ nerwowy człowieka. Zapewne z tego powodu jest to drugi – po niebieskim – kolor wskazywany jako ulubiony

kolor żółty – ma w sobie bardzo dużą dawkę pozytywnej energii. Zastosowany we wnętrzu może pobudzać do działania albo działać odprężająco – w zależności od użytego odcienia. Bez względu jednak na jego odmianę, kolor żółty wywołuje w nas pozytywny nastrój. 

kolor pomarańczowy – emanuje energią, ciepłem i optymizmem. To również kolor wspomagający kreatywność i sprzyjający zabawie, idealny wszędzie tam, gdzie je się posiłki, ponieważ pobudza apetyt i wspomaga trawienie.  

kolor czerwony – to kolor pewności siebie, radosny i pozytywny, poprawiający nastrój. Wyniki badań naukowych wskazują, że czerwony najsilniej ze wszystkich kolorów stymuluje ludzki organizm. Stwierdzono na przykład, że kolor czerwony powoduje wyraźny wzrost ciśnienia krwi, przyspieszenie oddechu i tętna, a także zwiększa częstotliwość mrugania powiekami. Barwa ta ma w sobie duże pokłady energii i skutecznie pobudza do działania tych, którym energii brak. Pobudza również apetyt i podobnie jak kolor pomarańczowy, pomaga w trawieniu.

 

 

Artykuł napisany przez Dorota

Powiązane posty

Copyright © 2024 COOL PEOPLE Sp. z o.o.
Made with ❤ CoolCoola
lockusercartmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram