Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
0,00 

Twój koszyk

Bezpieczne zakupy
0
logocool people cool product
1 czerwca, 2021

Eksplozja kolorów podczas festiwali! Święto radości i wspólnej zabawy!

Każdy z nas z pewnością słyszał o coraz to bardziej popularnych w naszym społeczeństwie festiwalach kolorów! Jest to świetna inicjatywa i pomysł na spędzenie wspólnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. A nawet jest to świetny pomysł na pierwszą randkę! Przyznajcie sami, że wspaniale, by było widzieć naszą drugą połówkę cała w różnorodnych kolorach. Jest to […]

Każdy z nas z pewnością słyszał o coraz to bardziej popularnych w naszym społeczeństwie festiwalach kolorów! Jest to świetna inicjatywa i pomysł na spędzenie wspólnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. A nawet jest to świetny pomysł na pierwszą randkę! Przyznajcie sami, że wspaniale, by było widzieć naszą drugą połówkę cała w różnorodnych kolorach. Jest to czas, gdy możemy wydusić z siebie emocje i cieszyć się chwilą! Czas na nasze “Carpe diem”! Podczas tej zabawy możemy poznać nowe osoby, obrzucić je proszkami z kolorami, które pięknie przystroją nasze ubrania! Dlatego jeśli bym miała Wam polecić strój na taki festiwal, to polecam na wybranie białych lub czarnych ubrań, gdyż na tych kolorach najlepiej będą się eksponować kolorowe proszki! Co za tym idzie festiwalowi kolorów zazwyczaj towarzyszy muzyka i różni artyści! To wspaniale tańczyć przy tak barwnych kolorach. Można się poczuć jak w filmie lub w teledysku! Co najlepsze warto uwiecznić tak wspaniałe chwile, a sami zobaczycie, że zdjęcie będzie bardzo wyjątkowe i niespotykane!

Proszki kolorowe, czyli magia pyłków.

Proszki na święto Holi, z którego zaczerpnięto pomysł na organizacje takich festiwali na całym świecie, przygotowywano niegdyś wyłącznie z materiałów naturalnych. Obecnie, kiedy producenci mają do dyspozycji cała baterię środków chemicznych, trzeba zwracać uwagę na to by proszek nie był szkodliwy dla naszej skóry. Dlatego też organizatorzy festiwali kolorów przykładowo w Polsce proszek ten zapewniają sami. Na stronach internetowych, gdzie ogłaszane jest wydarzenie festiwalu, zapewniają, że wszystkie proszki, które są przez nich oferowane pochodzą od sprawdzonych i renomowanych dostawców. Kolejnym atutem jest zapewnienie, że proszki te są wyprodukowane jedynie z naturalnych materiałów.

Jak się tworzy takie kolorowe proszki?

To bardzo proste! Tworzy się je z mąki, naturalnych barwników spożywczych oraz z talku. Dzięki temu po festiwalu można je w prosty sposób zmyć z ciała i ubrania, zwykłą wodą. Co więcej, takie proszki mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają sprawdzenie ich pod kątem unijnych norm. Są nietoksyczne i przyjazne dla skóry (norma EN 71-3 przebadane przez SGS International Lab, UK), niewybuchowe/niepalne (zgodnie z regulacją VDI 2263-1) oraz biodegradowalne. Mimo wszystko, radzę, aby natłuścić włosy przed wyjściem na festiwal, wówczas proszek będzie łatwiej z nich zmyć.

 

Jakie są najbardziej popularne festiwale kolorów na świecie?

 

  • Holi- Indie

Pomimo tego, że festiwale kolorów stały się popularne na całym świecie za sprawą tego święta, to należy o tym wspomnieć, gdyż nadal jest on najsłynniejszy ze wszystkich obchodzonych festiwali kolorów! Festiwal ten odbywa się na przełomie luty-marzec. To święto radości i wiosny, podczas, którego mieszkańcy Indii oraz turyści, którzy specjalnie odwiedzili ten kraj, aby móc uczestniczyć w tym fenomenalnym wydarzeniu i celebrować je wspólnie na ulicach miast. Charakterystycznymi cechami tego festiwalu jest obsypywanie się kolorowymi proszkami, które nadają szarej rzeczywistości magiczną oprawę. Co najlepsze, każdy z używanych kolorów ma indywidualne znaczenie:

1.) Kolor czerwony: W religii hinduskiej ma ogromne znaczenie. Jest symbolem pomyślności, najczęściej można go zobaczyć na weselach, świętach i narodzinach dzieci. Kobiety na uroczystość weselną ubierają się w czerwone sari, a następnie jako mężatki sypią sobie w przedziałek smugę czerwonego proszku. Po śmierci przygotowując ciało kobiety do kremacji owija się je w czerwoną tkaninę.

2.) Kolor niebieski: Przyjmuje się w Indiach, że Bóg stwarzając świat dał najwięcej tego koloru. Widać go w niebie, rzekach, jeziorach, morzach. Bogowie mający największe moce mają niebieski kolor skóry. Rama i Kriszna spędzili życie broniąc ludzi przed złem, dlatego ich ciała malowane są na niebiesko.

3.) Kolor żółty: Kolor wiosny, który uważany jest także za barwę wiedzy i nauki. Symbolizuje szczęście, pokój oraz rozwój intelektualny. Wśród bogów - właśnie Wisznu i Kriszna noszą żółte szaty symbolizujące ich wiedzę.

4.) Kolor czarny: Kolorem tym oznaczani są myśliwi i demony...

5.) Kolor biały: Symbolizuje brak szczęścia i niepowodzenie, ale również świętość i czystość. Kolor biały mają żałobne sari, jakie zakłada się na pogrzeb.

6.) Kolor pomarańczowy: Jest to kolor świętości...

7.) Kolor zielony: Symbolizuje on współczucie i harmonię

8.) Magenta: Pomaga wyzbyć się złych nawyków.

A Wy? Którym kolorem byście chcieli zostać obsypani?

  • Holi One Colour Festival w Londynie. Ten londyński event cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi w każdym wieku! Jest uwspółcześniona wersja hinduskiej tradycji, która odbywa się na wyspach. Na tym festiwalu dostępnych jest 5 kolorów pyłkku, który kilkutysięczny tłum wyrzuca w powietrze po uprzednim wspólnym odliczaniu. Niczym w sylwestra! Wydarzenie to trwa od 12.00 do 22.00, a używany wielobarwny proszek jest w stu procentach naturalny i ekologiczny! Całemu festiwalowi towarzyszy świetna muzyka i dobra zabawa! HOLI ONE jest dla osób od 18 roku życia. Nie wpuszcza się osób małoletnich w towarzystwie dorosłych. Wszystkie szczegółowe informacje na temat festiwalu można uzyskać na stronie internetowej holi one colour festiwal. Wydarzenie to odbywa się w lipcu.
  • Mumbai Color Festival – Holandia Zdecydowanie jednym z największych festiwali kolorów w Europie jest Mumbai Color Festival organizowany w Holandii. To wydarzenie zrzesza fanów z całego kontynentu, którzy obsypują się pyłkiem przy dźwiękach doskonałej muzyki. Spektakularne wydarzenie połączone jest z koncertami wielu znakomitych wykonawców, przy których wielobarwny tłum uczestników bawi się, tańczy oraz nawiązuje nowe znajomości, świętując nadejście lata. Na festiwalu dominuje muzyka techno, electronic, house. Natomiast festiwal odbywa się w maju. Jest to świetna inicjatywa na wspólną i dobrą zabawę!
  • Festiwal kolorów w Polsce! Festiwale odbywające się w Polsce mają stosunkowo krótką tradycję, jednakże to nie oznacza, że nie zdobyły one serc wielu Polaków! Do historii przeszedł już Festiwal Kolorów na Woodstocku w Kostrzynie nad Odrą w 2013 r. Być może z tego powodu nie dorobiliśmy się jeszcze jednego wielkiego festiwalu, lecz organizowana jest seria pomniejszych, odbywających się od maja do sierpnia we wszystkich większych miastach całego kraju. To spore ułatwienie dla wszystkich, którzy pragną się trochę ubrudzić i zakosztować doskonałej zabawy. Festiwale kolorów odbywają się praktycznie na całym świecie!
  • Niemcy:

W Niemczech Holi Festiwal rozpoczyna się w lipcu i jest obchodzony m.in. w takich miastach jak Berlin, Drezno, Hamburg, Monachium, Lipsko oraz wiele innych.

  • Włochy:

Także Włosi lubią kolory i Holi Festiwal odbywał się m.in. w Turynie. W tym kraju to zdecydowanie święto radości i miłości.

  • Stany Zjednoczone:

W USA święto kolorów jest obchodzone w wielu miastach i pierwsze festiwale zaczynają się w marcu, a w niektórych stanach planowane są jeszcze w październiku.

  • Brazylia:

Także Brazylijczycy świętują kolory i to niemal cały rok! Rio czy Sao Paolo obchodzą je na pewno hucznie w rytmach brazylijskiej samby!

Reasumując, festiwale kolorów są świetnym przedsięwzięciem aby przenieść się z szarej rzeczywistości, w kolorowy nastrój! Sami dobrze wiecie, że kolory mają ogromny wpływ na nasz nastrój i zachowanie! Jest to również czas, gdzie możemy poczuć się wyjątkowo... Przecież nie każdego dnia mamy możliwość przybrać tysiące barw! Co najlepsze, festiwale umożliwiają nam poznanie nowych osób, z którymi możemy połączyć się we wspólnej zabawie! Jest to świetna inicjatywa aby potańczyć, gdyż przeważnie festiwalom towarzyszy huczna muzyka i zabawa! To co? Na który festiwal się wybieracie? Sierpień już niebawem! Tymczasem w naszym kolorowym sklepie czeka na Was eksplozja kolorów:

https://coolcoola.eu/kule-do-kapieli/

https://coolcoola.eu/produkt/puder-do-kapieli/

 

 

Artykuł napisany przez Dorota

Powiązane posty

Copyright © 2024 COOL PEOPLE Sp. z o.o.
Made with ❤ CoolCoola
lockusercartmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram