Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
0,00 

Twój koszyk

Bezpieczne zakupy
0
logocool people cool product
6 października, 2023

Dzień nauczyciela - czego uczy nas natura?

Towarzyszą nam od najwcześniejszych chwil życia. Nauczyciele, bo o nich mowa, to przecież nie tylko pracownicy systemu oświaty, ale także wszystkie osoby, spotykane przez nas na krętej drodze do dojrzałości, które pomagają nam rozwiązywać problemy, uczą nas, jak radzić sobie z trudnymi decyzjami i szanować to, co nas otacza. Chociaż najczęściej belfrzy kojarzą nam się […]

Towarzyszą nam od najwcześniejszych chwil życia. Nauczyciele, bo o nich mowa, to przecież nie tylko pracownicy systemu oświaty, ale także wszystkie osoby, spotykane przez nas na krętej drodze do dojrzałości, które pomagają nam rozwiązywać problemy, uczą nas, jak radzić sobie z trudnymi decyzjami i szanować to, co nas otacza. Chociaż najczęściej belfrzy kojarzą nam się jedynie z murami szkolnymi, rolę pedagoga, dbającego o nasz rozwój i dobrostan, pełnią także wszyscy edukatorzy, działający w Internecie. To od nich najczęściej słyszymy dobre rady, dotyczące stosowania kosmetyków w taki sposób, aby nie tylko nie szkodzić własnej skórze, ale także wykorzystać dobroczynne naturalne ekstrakty, by przyniosły naszej skórze ukojenie. 

Natura – najlepsza nauczycielka

Całe nasze życie to jedna wielka lekcja. Jeśli spędzimy ją skuleni gdzieś „w tylnej ławce”, wpatrzeni w migoczący szkodliwym niebieskim światłem ekran telefonu, nie mamy co liczyć na to, że wyniesiemy z niej coś więcej niż ból pleców, wywołany przez siedzenie na niewygodnym drewnianym krzesełku i szybko postępujące problemy z narządem wzroku… Starajmy się więc z całych sił nie zmarnować ani jednej minuty spędzonej na tym wspaniałym, pełnym naturalnych skarbów świecie. Zostawmy choć na chwilę świat komputerów i elektronicznych gadżetów, aby poczuć więź z otaczającą nas przyrodą. Zanurzmy się w zapachu lasu, usłyszmy szum rzeki, która jesienią staje się wyjątkowo wzburzona, poczujmy na skórze krople deszczu i pamiętajmy – to właśnie natura sama w sobie jest w stanie najwięcej nauczyć nas o życiu. Żadne studia i książki nie przekażą nam tak przystępnie jak ona sama najgłębszych prawd Ziemi. Nie lekceważmy jej więc i nie uciekajmy, opuszczając na zawsze sielską wieś i barykadując się w domach z betonu. 

Korzystajmy z natury

Już wieki temu nasi przodkowie zdawali sobie sprawę z tego, że dobrodziejstwa, którymi obdarza nas przyroda, zasługują na szczególny szacunek. Każdy ekologiczny krem do rąk, który kupujemy i później polecamy koleżankom to tak naprawdę skarbnica naturalnych ekstraktów, do której ludzkość ma dostęp od zarania dziejów. Z czasem nauczyliśmy się wykorzystywać olejki i soki roślinne w taki sposób, by ich działanie przerastało najśmielsze oczekiwania naszych prapradziadków. Każdego dnia badacze znajdują coraz to nowe zastosowania znanych nam już składników aktywnych i proces rozwoju kosmetologii naturalnej zdaje się nie mieć końca. To właśnie dzięki naśladowaniu Matki Natury, naszej najlepszej przewodniczki i nauczycielki, staliśmy się tak dobrymi pedagogami. Ludzie „nauczyli się uczyć” właśnie od Ziemi i w ten wspaniały sposób ich umiejętność służy teraz odkrywaniu kolejnych tajemnic naszej planety. 

Potrzebujemy szacunku

Każdy przedszkolak wie, że prawdziwie magiczne słowa to wcale nie „abrakadabra” i „hokus pokus”, ale „dziękuję, „przepraszam” i „proszę”. Nauczyły nas tego panie przedszkolanki, dla których Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle ważne święto. Niestety bardzo często, opuszczając mury szkolne, zapominamy o wpajanych nam zasadach i przeciwstawiamy się im, zupełnie nie zwracając uwagi na konsekwencje swoich decyzji. Nie inaczej wygląda często stosunek ludzkości do otaczającego ją środowiska. Jako dzieci uczestniczymy w akcjach sprzątania lasów i parków, a jako dorosłe, w pełni świadome, jakby się mogło zdawać, osoby świadomie szkodzimy otaczającym nas roślinom, stosując chemiczne i niebezpieczne dla wielu organizmów nawozy. Zatrzymajmy się więc na chwilę w pędzącym do przodu świecie i pochylmy się nad tym, co naprawdę istotne, tak jak zawsze podkreślali nauczyciele, czyli nad naszymi relacjami z naturą i własnym samopoczuciem.

Skarby natury

Nie ma chyba lepszego sposobu na poprawienie sobie nastroju niż drobna, ale wyjątkowo pachnąca przyjemność. Aby naprawdę pokazać Matce Naturze, że jej dobro jest dla nas ważne, zrezygnujmy na dobre z chemicznych zamienników wspaniałych olejków roślinnych i ekstraktów z egzotycznych owoców. Postawmy na dobrej jakości ekologiczny krem do rąk zapakowany w elegancką tubkę zamiast po raz kolejny kupować w supermarkecie zbyt mocno pachnący neonowy specyfik, którego skład jest tak długi, że prawie nie mieści się na opakowaniu… Woda, gliceryna, olejek awokado, a także masło Shea to nasi główni sprzymierzeńcy na drodze do bycia eko, a dzięki ich obecności w stosowanych przez nas kosmetykach jesteśmy w stanie pomóc nie tylko przyrodzie, ale także własnej skórze.

Natura kocha Twoją skórę, a Twoja skóra kocha naturę!

To nie żart. Nie jest to także dobry tekst reklamowy, który zupełnie  nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jeśli zatem jeszcze tego nie robisz, koniecznie przestaw się na kupowanie kosmetyków o naturalnych składach. Twoja cera Ci za to podziękuje!

Pamięć to najlepszy prezent

Każdy z nas ma w pamięci ulubioną panią od polskiego, wychowawczynię z zerówki, albo nawet sympatyczną przedszkolankę, której słowa pełne otuchy na zawsze zdefiniowały nasze postrzeganie zawodu pedagoga. Bez względu na to jak często nasze opinie na temat współczesnego polskiego systemu edukacji nie były zbieżne z wprowadzanymi do szkół reformami, to wspomnienie pełnej zrozumienia nauczycielki potrafi wnieść sporą dawkę optymizmu do naszych opinii na temat szkoły samej w sobie. Jeśli zatem masz jeszcze jakikolwiek kontakt z byłą wychowawczynią, albo wiesz, gdzie teraz mieszka, spróbuj na moment wyjść ze strefy komfortu, by w symboliczny sposób podziękować jej za wszelki trud, który włożyła w Twoją (i nie tylko) edukację. Nie musisz wydawać milionów, aby prezent się liczył! Najważniejsza jest pamięć, więc już 14 października podaruj znanemu nauczycielowi praktyczny i ekologiczny prezent. Ze względu na specyfikę pracy, związanej z ciągłym wycieraniem tablicy i częstym myciem rąk, pedagog na pewno doceni ekologiczny krem do rąk. Taki uniwersalny drobiazg nie tylko sprawi, że na jego lub jej twarzy pojawi się szeroki uśmiech, ale także naprawdę przyda się w kolejnych miesiącach roku szkolnego!

Artykuł napisany przez Dorota

Powiązane posty

Copyright © 2024 COOL PEOPLE Sp. z o.o.
Made with ❤ CoolCoola
lockusercartmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram