Roll-on diy do szkoły

Receptura

Zastanawiało Cię kiedyś, jak zrobić perfumy diy? Energetyzująca mieszanka olejków eterycznych w oleju bazowym zamknięta w praktycznym opakowaniu typu roll-on. Tego nie może Ci zabraknąć w tym roku szkolnym!🎒 Co więcej, my wiemy, jak to zrobić! 😉 Pachnący roll-on diy to bardzo łatwy do wykonania kosmetyk, który możesz mieć w swojej torebce lub plecaku każdego dnia.✨ Niech piękny zapach i moc aromaterapii towarzyszy Ci na co dzień.

Jak wykonać taki pachnący roll-on diy?

Potrzebujesz przede wszystkim buteleczki typu roll-on, olejków eterycznych z kadzidłowca, bergamotki, grejpfruta i cytryny oraz oleju jojoba.

Do buteleczki wlej 3 krople olejku z kadzidłowca, następnie 7 kropel zapachu bergamotki, 10 kropel olejku grejpfrutowego i 10 kropel cytrynowego. Wstrząśnij buteleczką i sprawdź czy taki zapach Ci odpowiada, zawsze możesz zmienić proporcje wg. swoich upodobań.

Następnie dodaj do mieszanki zapachów oleju jojoba i dobrze wstrząśnij, by zapachy się połączyły. Aromaterapeutyczny i przyjemnie pachnący roll on, możesz wrzucić do torebki i korzystać z niego kiedy tylko masz ochotę. Wolisz cudowne aromaty w formie mgiełki? Zobacz tę recepturę!

Uwielbiamy olejki, choć nie tylko eteryczne. Zobacz 6 przepisów na kosmetyki diy, które przygotowaliśmy na blogu.